VINYL PLACE

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ПО УКРАЇНІ ПРИ ЗАМОВЛЕННІ 2-Х ТА БІЛЬШЕ ПЛАТІВОК! +380 (98) 997 87 78 УКРАЇНА, М. КИЇВ

 +380 (98) 997 87 78 УКРАЇНА, М. КИЇВ

  • Heinali Live Set

Олег Шпудейко (він же Heinali) — київський композитор та артист, автор численних сольних робіт та колаборацій, що видавалися на різних світових лейблах. Його альбом Madrigals, що вийшов на вінілі на британському лейблі Injazero Records наприкінці 2020 року, отримав величезну кількість схвальних відгуків у авторитетних світових виданнях. До прикладу, британський журнал The Guardian визнавав цей реліз альбомом місяця. У процесі роботи над альбомом музикант черпав натхнення у музиці пізнього Середньовіччя та епохи Відродження, а також поєднував звучання стародавніх інструментів із звуками модульного синтезатора (ще один музикант, який працює із модульним синтезатором, та про якого ми вже розповідали раніше — це дніпрянин Ігор Ялівець, статтю про нього читайте за посиланням). Madrigals, а також інший альбом Heinali під назвою Anthem на вінілі ви можете купити онлайн у нашому магазині.

Ми попросили Олега розповісти, про що, власне, альбом Madrigals та як він створювався, а також запитали, які його улюблені альбоми останніх років. Надалі надамо слово автору.

Heinali - Madrigals Вінілова Платівка

Альбом Madrigals, що вийшов минулого року, звертається до старовинної музики, проте інструмент реалізації цього звернення використовує сучасний і, можливо, дещо несподіваний — модульний синтез.

Здавалося б, що спільного у старовинної музики та модульного синтезу? Саша Андрусик із притаманною їй поетичною проникливістю у супровідному тексті до альбома знаходить риму між математичністю пізньосередньовічної поліфонічної музики (і схоластики) — побудовою контрапунктів і математичністю патчу (налаштування) на модульному синтезаторі. Але якщо у поліфоністів минулого музична тканина плелась композиторами (анахронізм, який я вимушений вжити) вручну і прикрашалось мільфлером (від фр. mille fleurs — «тисяча квітів» – прим. авт.) голосів співаків-віртуозів, то у мене тканину плете, скажімо так, ткацький верстат, машина (теж не чужий середньовіччю конструкт, згадаємо золотих механічних левів з Константинополя). А візерунок на ній виникає немов із поволоки найпростіших логіко-математичних операцій над базовими хвилями. Що мені, як автору (чи співавтору) розв’язує руки — такою поліфонічною фактурою я можу імпровізувати вживу, здійснювати навігацію в туманних водах. І кличу музикантів, що спеціалізуються на старовинній музиці, до цієї імпровізації приєднатися та допомогти мені її оформити, тобто надати їй сенсу. У Києві — Максим Коломієць на барочному гобої, Ігор Завгородній на барочному альті та скрипці. В Лондоні — Ендрю Меджінлі на архілютні. Перед ними стояла аж ніяк не тривіальна задача по заплітанню строгої геометрії електричної  садової перголи живим лозоподібним рухом своїх імпровізацій. Звідси й «електричні сади багатоголосся» у описі альбому.

Сад це, мабуть, єдине, що об’єднує мої мадригали з мадригалами епохи Відродження. Ви не знайдете в них сонетів (але знайдете відсилки до Данте), їх форма взагалі не підпорядкована тексту (але сполучена відчуттям від перебування у певному просторі), а виконуються вони не вокально, а інструментально (відповідність чи невідповідність любовній ліриці я залиш на ваш розсуд). І тим не менше, і ті й інші подібні саду. Олексій Шмурак у своїй рецензії на альбом виявив схожість сплощеної, наче двовимірної фактури в Madrigals, сформованої з використовуваних мною найпростіших тембрів — синусоїдальних хвиль, та середньовічних гобеленів з таким же сплощеним, але багатим простором, елементи в якому існують немов окремо і разом один з одним. Де, можливо, партії старовинних інструментів могли б бути об’єктами на фоні електронного мільфлера. Простором, у котрому, сподіваюсь, було б цікаво себе відчути.

Улюблені альбоми останніх років

Graindelavoix – Tenebrae [2020, Glossa]

Бйорн Шмельцер, керівник мого улюбленого ансамблю старовинної музики Graindelavoix, має репутацію enfant terrible, такого собі антисистемного панка, що оголосив війну істеблішменту аутентистів. Його можна зрозуміти, адже деякі виконання старовинної музики звучать по-музейному стерильно, немов якби вампіри-аутентисти пристрасним, історично інформованим укусом висмоктали гарячу кров із давнього тіла музики для подальшої акуратної муміфікації та експонування. В чому, звісно, не звинуватиш Graindelavoix із їх майже епатажним виконанням і естетикою похмурого нішевого рок-гурту. Бйорн не намагається відновити минуле, усвідомлюючи приреченість такої витівки. Те, що він робить, як він сам відзначає у книзі Time Regained, більше схоже на викручування ручки Gain на підсилювачі — разом з корисним сигналом ампліфікується сам минулий час — усі ці шорсткості, спотворення, неточності — проявляє себе сама зернистість часу.

Thomas Ankersmit – Perceptual Geography [2021, Shelter Press]

Втілений у звуці ландшафт, що вражає своєю топографічною тактильністю та структурною подобою ландшафту природному. Томас, як і я, використовує модульний синтезатор у якості основного інструмента, але його практика та звучання, хоча теж засновані на імпровізації, кардинальним чином відрізняються від моїх. За ним особливо цікаво спостерігати вживу, за його мікрохореографією під час виконання — музика миттєво знаходить втілення у швидких, але плавних рухах його тіла, наче деяке таємне, недоступне відчуття груву.

Tristan Perich – Drift Multiply

Трістан це той самий композитор, що випустив «однобітну симфонію» у вигляді мікросхеми в коробці від CD, котра отримала свого часу вірусний ефект. Однобітну, тому що в якості джерела звуку використовується однобітна хвиля, тобто меандр — найпростіша з можливих у цифровому звуці. В Drift Multiply звучать п’ятдесят таких хвиль, сплітаючись в одному гігантському гобелені з півсотнею скрипок, репрезентуючих один із самих розповсюджених, в певному сенсі «стандартних» акустичних тембрів.

Купити вінілові платівки з альбомами Heinali Madrigals та Anthem ви можете в нашому магазині за посиланням. Щоб слідкувати за його творчістю не забудьте підписатися на його соцмережі:

Bandcamphttps://heinali.bandcamp.com
Youtubehttps://www.youtube.com/c/Heinali
Facebookhttps://www.facebook.com/heinali
Instagramhttps://www.instagram.com/heinalimusic

Також рекомендуємо вам переглянути добірки платівок, що є в нас у наявності у жанрах ambient та modern classical. Усі замовлення обробляються протягом доби. Купити вінілові платівки онлайн можна зручно та швидко, скориставшись нашим каталогом, у якому є пошук по виконавцям, жанрам, лейблам та рокам видань. Приємного вам прослуховування!