VINYL PLACE

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ПО УКРАЇНІ ПРИ ЗАМОВЛЕННІ 2-Х ТА БІЛЬШЕ ПЛАТІВОК! +380 (98) 997 87 78 УКРАЇНА, М. КИЇВ

 +380 (98) 997 87 78 УКРАЇНА, М. КИЇВ

Питання, що постає перед багатьма колекціонерами вінілу, звучить наступним чином: «Де мені покласти усі ці платівки»? Ми постараємось якнайкраще відповісти, розповівши про основні опції та підказки зі зберігання вашої колекції. Розпочнімо з основних настанов про те, як же правильно зберігати вінілові платівки.

Домашнє зберігання вінілових платівок

Почнемо з чотирьох ключових принципів якісного зберігання вінілової колекції: тепло, світло, вологість та тиск.

  • Тепло: Для домашніх колекцій надається перевага кімнатній температурі (або нижче). Під кімнатною мається на увазі температура в діапазоні від 15 до 25 °C. Впевніться, що ви не зберігаєте свій вініл безпосередньо поруч із батареями, обігрівачами, вентиляційними отворами або будь-якими іншими джерелами підвищених чи понижених температур.
  • Світло: Ваша колекція вінілових платівок має бути у мінімальному контакті з будь-якими видами світла і ні в якому разі не в контакті з прямим або надто інтенсивним світлом. Вінілові платівки найбільш сприйнятливі до ультрафіолетового світла, яке може пошкодити вашу колекцію за лічені хвилини. Для найкращих результатів не зберігайте ваш вініл поблизу вікна з сонячної сторони будику або іншими джерелами яскравого природного чи штучного світла.
  • Вологість: Це основний критерій за яким ваша колекція вінілу відрізняється від вашої колекції вазонів. Тому що на відміну від домашніх рослин вінілові платівки повинні зберігатись у відносно сухому середовищі (від 35% до 40% відносної вологості). Щоб виміряти вологість скористайтесь гігрометром – дешевим та ефективним засобом для визначення рівня вологості у приміщенні.
  • Тиск: Тут усе просто – не складайте ваші платівки одна на одну! Не кладіть сторонні речі на ваші платівки! Вінілові платівки мають зберігатися строго у вертикальному положенні на поличці або у спеціальному ящику. До того ж, запобігайте ситуаціям коли платівки притиснуті надто щільно одна до одної.

Є ще кілька менш нагальних, та все ж вартих уваги факторів, які необхідно враховувати.

  • Вібрація: Цілісність платівки може бути порушена сильними вібраціями, тому зберігайте вашу колекцію подалі від динаміків, пральних машин, сушилок та табунів диких коней.
  • Платівки однакового діаметру зберігайте разом: Не потрібно чередувати на поличці ваші 12-дюймові платівки із 10-дюймовими (і тим паче із «сімками»). Відокремлюйте платівки різного діаметру спеціальними роздільниками.

Найкращі опції для зберігання вінілових платівок

Зараз, коли ми вже розібрались, як краще зберігати вашу дорогоцінну колекцію платівок, давайте дізнаємось, у чому це краще робити.

  • Використовуйте захист. Вінілові платівки можуть зберігатися в оригінальних внутрішніх конвертах, але вони також мають бути поміщені у антистатичний поліетиленовий конверт, щоб уникнути відбитків від паперу на платівці. Іноді нові, запаковані платівки вже містять у комплекті такий антистатичний конверт, та все ж у більшості випадків їх доводиться докуповувати. Аналогічно зовнішній конверт (той, на якому нанесена обкладинка альбому) також бажано зберігати у спеціальному поліетиленовому конверті, щоб уникнути його псування через різні механічні фактори – тертя, подряпини, потрапляння бруду і тому подібні речі.
  • Впевніться що ваша полиця, стелаж чи інший пристрій для зберігання вашого скарбу достатньо міцний та стійкий. Для зменшення статики використовуйте дерев’яні, а не металеві вироби.
  • Коли ваші платівки вже розміщені на полиці, бажано відокремити їх спеціальними міцними нерухомими роздільниками, які у той же час допоможуть організувати вашу колекцію за алфавітом або жанром.

Довготривале зберігання надлишку платівок

У багатьох трапляються ситуації коли просто закінчується місце вдома для зберігання усіх придбаних платівок. В цей момент настає пора важких рішень: які саме платівки зберегти, а яких позбутися? Для тих, хто не може просто так відпустити бодай частину від своєї колекції вінілових платівок існує опція їх довготривалого зберігання у певному приміщенні. На думку одразу спадає підвал або горище, проте необхідно дотриматись певних умов.

Уникайте будь яких місць із ризиками підвищеної вологості. Той самий підвал, де існує загроза підтоплення або просто підвищеної вологості, мабуть, не найкраще місце для довготривалого зберігання вінілових платівок. Хоча сам вініл в принципі стійкий до вологи, проте конверти та етикетки точно ні.

Уникайте місць зі значними перепадами температури. Наприклад на умовній веранді можуть бути непогані умови для зберігання вінілової колекції вночі проте вдень вона суттєво прогрівається та вініл може вигнутись. Будь-які перепади з різницею у 19 °C прийнято вважати значними.

Забезпечте циркуляцію повітря. Не потрібно зберігати платівки у герметично запакованому контейнері, такому як пластикова коробка з кришкою або замотаний скотчем картонний ящик. Запаковування таким чином вашої колекції може призвести до утворення шкідливого мікроклімату, що може пошкодити платівки.

Отже, підвали чи веранди зазвичай не є найкращими місцями для довготривалого зберігання колекції вінілових платівок. Для цього краще підходять сухі, чисті приміщення зі стабільним температурним режимом.

Що ж, сподіваємось ця інформація була корисною для вас! А ми нагадуємо, що купити вінілові платівки онлайн ви можете скориставшись нашим каталогом. Завдяки йому можна відсортувати вінілові пластинки за роком, виконавцем, лейблом, жанром, тощо. Онлайн-магазин вінілових платівок VINYL PLACE пропонує швидку доставку, безкоштовну доставку за умови замовлення 2-х та більше вінілових платівок та приємні бонуси до кожного замовлення. Обирай свою нову улюблену платівку в нас 🙂

Категорії: блогвініл