VINYL PLACE

БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ПО УКРАЇНІ ПРИ ЗАМОВЛЕННІ 2-Х ТА БІЛЬШЕ ПЛАТІВОК! +380 (98) 997 87 78 УКРАЇНА, М. КИЇВ

 +380 (98) 997 87 78 УКРАЇНА, М. КИЇВ

Вінілові платівки бувають трьох типів – 7 дюймів, 10 дюймів та 12 дюймів, чи не так? Сьогодні це дійсно найбільш розповсюджені формати, але так було не завжди. У 1930-х роках, ще до появи вінілу у такому вигляді, який ми з вами знаємо, деякі платівки мали колосальний розмір – аж 16 дюймів. Вони були виготовлені з алюмінію та використовувалися для трансляцій радіошоу. А ще в 50-х роках існували 6-дюймові та 8-дюймові вінілові платівки із дитячими оповіданнями та віршиками, які програвалися на швидкості 78 обертів за хвилину. Досить часто вони друкувалися на барвистому кольоровому вінілі.

Наприкінці 60-х у Штатах виникла мода на 4-дюймові кишенькові диски, або «Hip Pocket Records», як їх позиціонувала на ринку одна компанія — три з половиною хвилини музики, які можна було носити в кишені або надіслати в конверті без ризику пошкодити платівку. Ці малесенькі платівочки оберталися зі швидкістю 33 оберти за хвилину та продавалися на прилавках або в торгових автоматах приблизно за 50 центів.

Японці виявилися особливо майстерними у друці невеликих вінілових платівок. Вони створили крихітні програвачі «8-Ban» із системою регулювання висоти тону для відтворення 3-дюймових кольорових платівок, що містять пісні з популярних дитячих телевізійних шоу, як-от Ultraman. Такі програвачі називаються Triple Inchophones, і пізніше ця ідея була використана Джеком Вайтом, який створив власну версію плеєра The White Stripes разом із міні-копіями синглів гурту, які продавалися під час туру.

У 80-х проводилися експерименти з незвичними розмірами вінілових синглів від таких лейблів, як A&M Records, із 5-дюймовою платівкою від гурту Squeeze and Stiff. Сингли цього гурту виходили на 6-дюймовому вінілі, а також на більш звичних 7-дюймових та 12-дюймових платівках. На обкладинці 6-дюймового сингла гурту було зазначено: «Цей запис може не відтворюватися на автоматичних програвачах, тому спробуйте послухати його на ручному. Якщо це не спрацює, радимо придбати семидюймову версію». Всього один дюйм різниці, а який разючий ефект!

Ще один 6-дюймовий сингл з’явився наприкінці 70-х, знову продубльований у формі платівки 7 дюймів, від гурту Radio Stars. «From A Rabbit» вийшов у спеціальному форматі Special Hip Pocket Edition із наклеєною обкладинкою та меншими етикетками на самому диску.

Поступово здобуваючи популярність, гурт Sonic Boom E.A.R. випустив 5-дюймовий сингл «Pocket Symphony» і 8-дюймовий picture disc в середині 90-х на лейблі Sympathy For The Record Industry і 9-дюймовий на Ocher Records. Ще одна знаменита 9-дюймівка була випущена гуртом Nine Inch Nails як лімітована версія їхнього синглу «Sin» у Великобританії.

Наразі ми вже бачили платівки діаметром 3, 4, 5, 6 і 8 дюймів; до них можна додати більш звичні 7, 10 і 12 дюймів. Щодо 11-дюймових записів, то їх набагато складніше знайти, як, наприклад, сингл London Is A Country, що світиться в темряві від гурту Wagon Christ, випущений німецьким лейблом Electro Bunker Cologne наприкінці 90-х. Про цей драм-н-бас реліз британського електронного проекту складно знайти бодай якусь детальну додаткову інформацію.

Нещодавно сучасні артисти взяли на озброєння 5-дюймівки: Oh No/MF Doom, UNKLE, Bonobo, Tom Vek і лейбл Equinox, усі вони випускають лімітовані видання у такому форматі, але із дуже відредагованими треками у зв’язку із обмеженістю часу звучання.

Fantomas і Melt Banana навіть записали спліт-сингл на 5 дюймах для лейбла Unhip Records – гарний привіт оригінальним кишеньковим записам, що виходили 50 років тому.

Купити вінілові платівки онлайн можна зручно та швидко, скориставшись нашим каталогом, у якому є пошук по виконавцям, жанрам, лейблам та рокам видань. Приємного вам прослуховування!

Категорії: блогвініл